Typy damskich torebek i rekomendacje dotyczące wyboru

hurtownia torebek 293hurtownia torebek 294

Torba damska torebka to najważniejszy element garderoby każdej nowoczesnej stylowej kobiety. Każda przedstawicielka płci pięknej wychodząc z domu, koniecznie zabiera ze sobą torbę hurt torebkę, która zawiera wszystko czego potrzebujesz: portfel, kosmetyki, grzebień, parasolkę i cały „babski zestaw” 

hurtownia torebek 111hurtownia torebek 315

Historia pisana torebką

Wydaje się, że torebka damska towarzyszyła paniom od momentu powstania wszechświata. Otóż nie. Ale jak można było żyć bez torebki? W jaki sposób?

Ponoć pierwowzorem współczesnej torebki był worek na kiju w którym koczownicze plemiona nosiły różne niezbędne do życia przedmioty. Wykonywano takie torby ze skóry zwierzęcej. Z biegiem czasu w miare dostępu do różnorodnych materiałów te torby hurt przeszły transformacje, zamieniając się w wygodniejsze i pojemniejsze torebki formy worków, chust w formie torebek plecaków itp. Aby dodać atrakcyjności każdy naród miał swoje tradycje zdobienia w torebkach damskich. Motywy etniczne wciąż inspirują wielu współczesnych projektantów i producentów torebek damskich. A w ostatnich latach torebki boho w stylach folklorystycznych z powodzeniem podbijają światowe wybiegi mody.

Mijają lata. Społeczeństwa rozwijają się a wraz z nimi ewoluowała i torebka damska. W miarę potrzeb ludzie zaczęli wytwarzać różne wielkości toreb i torebek. Zaczęły pojawiać się duże torby transportowe w formie sakiew na zwierzęta juczne jak konie, muły czy wielbłądy. Jak również małe torebki na monety i różne drobiazgi. Noszono takie torebki na pasku i wykonywano nie tylko ze skóry, ale także z jedwabiu i aksamitu. Torebka damska wkroczyła w inny wymiar, stała się nie tylko produktem użytkowym a także produktem luksusowym. Motywy zdobnicze torebki hurt torby, materiał z jakiego zostały wykonane, kunszt wykonania torebki określał status społeczny właściciela. Coraz dostępniejsze materiały z których produkowane były torebki stały się wśród szlachty i bogatych mieszczan symbolem luksusu, niczym  biżuteria i  były dobierane do wysokiej jakości odzieży, dostępnej tylko dla wyżej urodzonych i bogatych. Często torebki te były wykonane  ze splotu srebra a czasami zdobione nawet złotem i diamentami.

W XVIII wieku. Madame de Pompadour wymyśliła nowy styl torebek damskich wykonywanych według indywidualnych potrzeb pań  w rodzaju współczesnych torebek listonoszek wizytowych. To były torebki damskie dla prawdziwych fashionistek. Wykonywano takie torebki z różnych materiałów i ozdobiono na tyle, na ile pozwalała wyobraźnia i kreatywność. Takie torebki listonoszki były u szczytu popularności aż do XIX wieku.

Pod koniec XIX wieku wraz z rozwojem kolei ludzie zaczęli podróżować także dla przyjemności i pojawiły się torby podróżne.

W 1896 roku dom mody Louis Vuitton po raz pierwszy wydał kolekcję damskich toreb podróżnych wykonanych z tkaniny z monogramem, która ostatecznie stała się legendarna. Torby Louis Vuitton są dziś nie mniej popularne niż ponad 100 lat temu.

Na początku XX wieku już było wiele rodzajów torebek damskich. Były torebki na spacery, torby do pracy, torebki wizytowe do teatru, torebki listonoszki na bal.

Top modele - Nowoczesne torebki damskie

Pierwsza wojna światowa wniosła swoją korektę  do mody na torebki damskie. Torby stały się bardziej pojemne, obszerne, ponieważ musiały zmieścić bandaże i inne wojenne niezbędne przedmioty.
Wojna się skończyła i powstały ruchy feministyczne, Kobiety wywalczyły prawa wyborcze a wraz nimi zaczęły oficjalne pracować, uprawiać sporty, podróżować , więc duże torebki damskie torby zyskiwały na popularności.

W 1923 roku powstało pierwsze zapięcie, a nieco później zamek błyskawiczny.
Od tego czasu do dziś projektanci i prodcenci torebek damskich toreb nie przestają eksperymentować z kształtami, fakturami, materiałami, fasonami torebek damskich zadziwiając nas coraz to bardziej.

Modne trendy torebek damskich

hurtownia torebek 1127hurtownia torebek 1159

Marki torebek damskich

Warto również wspomnieć o legendarnej ponadczasowej torebce „małej czarnej” w stylu Coco Shanel, powstała w latach 60-tych i do teraz większość wyjść „w świat” bez uniwersalnej torebki pasującej do wielu wieczorowych kreacji „małej czarnej” jest wręcz niemożliwa!

O markach torebek damskich można dużo mówić, ale to już innym razem.

Niewątpliwie torebki damskie torby zajmują szczególne miejsce w życiu każdej Kobiety. Nic więc dziwnego, że na ich cześć powstają muzea. Najbardziej znane to muzeum Torebek : „Tassenmuseum Hendrikje” w Amsterdamie – posiada ponad 3500 eksponatów torebek damskich, z których najstarszy pochodzi z XVI wieku, „Galeria, Muzeum Torebek” w Tokio – ponad 600 eksponatów toreb damskich , „Simone Museum” w Seulu – prezentuje ponad 300 eksponatów torebek damskich oraz „The Purse Museum” w Katumba – 350 eksponatów różnych torebek. A w Wielkiej Brytanii 4 października obchodzą Narodowy Dzień Torebek.

Ot tak krótko o historii pisanej torebką! Zobaczmy, jak rozwinie się historia torebek w XXI wieku.

Zakupy przez telefon

szybkie i proste - dzwonisz i kupujesz:

tel.  + (48) 698 299 515 (polski, rosyjski)
tel.   + (48) 886 284 110 (polski, angielski)

Zakupy online

Zgrany i profesjonalny zespół obsłuży Cię z najwyższą starannością.
Sprzedaż hurtowa torebek od 300 zł netto.

zormaxtorebki@onet.pl

Koszty przesyłki

  • Wysyłka 24 h - koszt przesyłki 15,00zł - 20,00zł w zależności od wagi paczki.
  • Zamówienie ekspres  do godziny 15:00. Wysyłka w dniu zamówienia  ( 1 paczka do 31,5 kg ): 30 zł - przesyłka kurierska zwykła ( przedpłata na konto bankowe ); 35 zł - przesyłka kurierska pobranie ( płatne u kuriera przy odbiorze );
  • Zakupy powyżej 1000 zł darmowa wysyłka ( wysyłka 24 h ), - nie obejmuje paczek ekspres oraz kartonów z butami ze względu na dużą obiętość. 

Wysyłamy również na kraje Unii Europejskiej.

Dodatkowo Litwa, Lotwa, Estonia  ( dla większych ilości towaru ) - bus 2 razy w tygodniu - cena 35 - 40 euro za metr sześcienny towaru.

Ukraina - bus raz w tygodniu .

 

 

Rabaty:

Przy zamówieniach:

  • powyżej 2000 zł  rabat 3%
  • powyżej 3000 zł rabat 4%
  • przy zamówieniu  powyżej 5000 zł ceny ustalane indywidualnie
  • przy zakupie na oryginalne kartony rabat 7% - 10%

* rabaty nie dotyczą torebek wyprzadażowych